שיגעון הסליים: היזהרו מהמשחק המסוכן

שיגעון הסליים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שיגעון הסליים

שיגעון הסלייםמשרד הבריאות מזהיר מפני סכנת ההרעלה לילדים המשחקים בסליים, החומר הצמיגי דמוי הפלסטלינה המכיל כימיקלים מסוכנים, ונמצא בחומרי ניקוי וכביסה, כחלק תהליך הפקת המוצרים.

אמצעי התקשורת מדווחים בהרחבה על הסכנות הטמונות בשימוש בחומרים רעילים אלו, ועל הנזקים החמורים העלולים לפגוע בילדים המשחקים בהם.

סליים – משחק מסוכן

משרד הבריאות והמרכז הארצי למידע בהרעלות ברמב"ם מתריעים בפני הציבור כי שימוש של ילדים במשחק בסליים כולל חשיפה של הילדים לחומרים רעילים העלולים לגרום להרעלה קשה. במשרד הבהירו כי יש להרחיק את הילדים מהחומרים הללו ואין להשתמש בסליים למטרות משחק או יצירה.

שימוש באבקות כביסה המשמשות להכנת הסליים עלולות לעורר גירוי בעור וברירית. בליעה של רעלנים אלה מסוכנת אף יותר והם עלולים להביא להרס של רקמות מערכת העיכול ולדלקות חמורות באיברים הפנימיים וכן לשינוי מאזן החומצה בדם עד למצב של סכנת חיים.

רעלנים וחומרים כימיים מסוכנים

הסליים נחשב ללהיט בקרב ילדים בגילאי 8-13 מזה תקופה. הילדים נכנסים ליוטיוב ומקבלים הדרכה אודות שיטות הכנה של הסליים כאשר מתבצעת גם מכירה של הסליים לילדים אחרים ובמקרה זה היוזמה והיזומות בגיל הצעיר אינה מבורכת כלל ועלולה לחשוף את הילדים תוך מגע עם הסליים למרכיבים מסוכנים.

תהליך הכנת הסליים כרוך בערבוב של חומרים בהם דבק, מרכך שיער, קצף גילוח, נוזל כביסה ומרכך כביסה המכילים כימיקלים מסוכנים ובראשם החומר הכימי בוראקס אשר בליעה שלו על ידי תינוקות וילדים, או מגע העור בחומר, עלולים לגרום להרעלות קשות.

להרחיק מהילדים – הסכנות והסיבוכים במשחק בסליים

בעוד ההורים מרוצים מכך שילדיהם משחקים ומתעניינים במוצר אחר מלבד הסמארטפון, זהו משחק מסוכן, ומשרד הבריאות מזהיר שיש להרחיק חומרים אלה מהישג ידם של ילדים. עדויות רבות מצטברות אודות ילדים וילדות שנפגעו ממשחק עם הסליים.

הרופאים מסבירים שככל שעולה השימוש בחומר כך גדל הסיכון לפתח תגובה עורית. מעבר לכך ישנם סיכונים נוספים הנובעים משאיפת הכימיקלים אל מערכת הנשימה או בליעת החומר בטעות בשל נטייתו להידבקות לידיי הילדים. לצד האזהרות החמורות, חלק מהרופאים סבורים שהסיכון אינו כה חמור, אך ממליצים להשתמש בכפפות ולהקפיד לשטוף את הידיים לאחריו.

כללי זהירות למניעת הרעלה

במשרד הבריאות מתזכרים את ההורים ואת ילדיהם לגבי הוראות וכללי הזהירות למניעת הרעלות כתוצאה מחומרים שונים בבית:

אחסון חומרי ניקוי וחומרים כימיים – הרחק מהישג ידם של ילדים, יש לאחסנם במקום גבוה ונעול ומיד בתום השימוש בהם יש לסגור את המכל ולהחזירו למקום האחסון. אין לאחסן חומרי ניקוי בסמוך למוצרי מזון וכוסות שתייה.

רכישת חומרי ניקוי – מומלץ לרכוש אותם באריזות קשות לפתיחה על ידי ילדים.

יש להשאיר את החומרים באריזתם המקורית ולסגור את המכל – אין לאחסן חומרים כימיים בבקבוקי שתייה גם אם מוצמדת לבקבוק אזהרה.

קראו גם:

נומופוביה – הכירו את הפחד לעזוב את הסמארטפון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז להתפתחות הילד

אתר המרכז להתפתחות הילד הוקם במטרה  להעניק לכם הגולשים אפשרות ללמוד ולמצוא תשובות לכל מה שקשור לנושא- התפתחות הילד בגילאים השונים ועד לבגרותו.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן