הקפדה על בריאות השיניים

חשיבות ניקיון השיניים אצל ילדים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חשיבות ניקיון השיניים אצל ילדים

חשיבות ניקיון השיניים אצל ילדיםכשמצלמים ילדים, תמיד מבקשים מהם לחייך חיוך רחב. הילד פותח את הפה ומראה את השיניים. כשהתמונה מתקבלת, הילד נראה שמח ומאושר יותר, אם שיניו בריאות. למה?

מפני שבריאות השיניים של הילד חשובה במובנים רבים. אם מלמדים את הילד להקפיד היטב על ניקיון השיניים, בריאותו הכללית תהיה טובה יותר.

שיניים חזקות ובריאות מסייעות לאכילת המאכלים הנכונים הדרושים לגדילה והתפתחות תקינים. הם מסייעים לדיבור ברור ומשפרים את המראה.

למה שיניים בריאות חשובות?

איך הקפדה על ניקיון השיניים אצל ילדים מסייעת ליתרונות הבריאותיים? טיפול בשיניים מסייע במניעת רובד, הנקרא פלאק, שהוא הצטברות חיידקים אשר נדבקים לשיניים. לאחר האכילה, חיידקים נטפלים לסוכרים על השיניים, ומפרקים אותם לחומצות שפוגעות באמייל השן, וגורמות לחורים בשיניים.

הפלאק גורם אף לדלקת חניכיים, שהיא מחלת חניכיים שעלולה לגרום לחניכיים להיות אדומות, נפוחות וכואבות. כשילדים אינם מקפידים על ניקיון השיניים, החורים בשיניים ומחלות החניכיים גורמים למחלות חמורות, המקשים על אכילה ומשפיעים על הבריאות הכללית.

שיטות להקפדה על בריאות השיניים

ילדים יכולים להקפיד על ניקיון ובריאות השיניים באמצעות נקיטה בצעדים הבאים:

חוט דנטאלי חשוב לניקיון ובריאות השיניים

בהתחלה התחושה מוזרה, אך עד מהרה הילד לומד להיות מקצועי בשימוש בחוט דנטאלי. הוא לומד להחליק אותו בין השיניים ולאורך החניכיים בעדינות אחת ליום. חוט דנטאלי מסייע להיפטר ממזונות המסתתרים בין השיניים, באזורים אליהם מברשת השיניים אינה יכולה להגיע.

צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום – לאחר ארוחת הבוקר ולפני השינה. אם ניתן, מומלץ להבריש את השיניים גם לאחר ארוחת הצהריים או לאחר אכילת חטיפים מתוקים. צחצוח נכון של השיניים מפרק את הצטברות הרובד.

צחצוח כל השיניים, ולא החזית בלבד – יש להשקיע בצחצוח השיניים הצדדיות והאחוריות. רופא השיניים יכול להראות לילד את השיטה הטובה ביותר לצחצוח שיניים על מנת להקפיד על ניקיון השיניים מבלי לפגוע בחניכיים.

השקעת הזמן הדרוש לצחצוח השיניים – יש להשקיע לפחות שלוש דקות בכל פעם שמצחצחים את השיניים. אם הילד מתקשה לעקוב אחרי הזמן, מומלץ ללמד אותו להשתמש בשעון או לנגן שיר אהוב עליו על מנת לסייע לו להעביר את הזמן.

הקפדה על מברשת שיניים בעלת זיפים רכים – ההורים צריכים להחליף את מברשת השיניים של הילד אחת לשלושה חודשים.

שטיפה אנטי בקטריאלית – ניתן להתייעץ עם הרופא אם שטיפה לחיטוי הפה מתאימה לילד.

צחצוח הלשון – מסייע לשמירת ריח פה רענן!

הקפדה על טיפולי שיניים – חשוב גם לבקר אצל רופא השיניים פעמיים בשנה. מלבד בדיקת סימנים לחורים או מחלת חניכיים, רופא השיניים מסייע לשמירת ניקיון השיניים ויכול ללמד את הילד את השיטות הטובות ביותר להשתמש במברשת שיניים וחוט דנטאלי.

הקפדה על הרגלי אכילה ושתייהיש לזכור שהחיידקים המצטברים על השיניים רק ממתינים להגעת הסוכר. לכן יש לאכול שפע פירות וירקות ולשתות מים במקום משקאות מתוקים, ולא לשכוח לחייך!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז להתפתחות הילד

אתר המרכז להתפתחות הילד הוקם במטרה  להעניק לכם הגולשים אפשרות ללמוד ולמצוא תשובות לכל מה שקשור לנושא- התפתחות הילד בגילאים השונים ועד לבגרותו.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן