שיטת אלבאום לטיפול בבעיות רגשיות בילדים

שיטת אלבאום לטיפול בבעיות רגשיות בילדים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שיטת אלבאום לטיפול בבעיות רגשיות בילדים

ניתן לחלק את הבעיות הנפשיות לסוגים שונים של הפרעות התנהגותיות או רגשיות, אשר מהן סובלים ילדים מבעיות התפתחותיות שיטת אלבאום לטיפול בבעיות רגשיות בילדים מקיפות, שניתן לאפיין אותן כבעיות של החצנה או לחלופין של הפנמה כמו למשל דיכאונות. בעיות רגשיות של פוסט טראומה או חרדות לרוב מופיעות בגילאים מאוחרים יותר. לא תמיד קל לאבחן אותן, מכיוון שהילדים טרם מדברים ואינם מסוגלים להביע מילולית את הרגשות שלהם. בדיוק כמו מחלה או הפרעה גם בעיה רגשית מחייבת אבחון וטיפול, שאם לא כן היא תתעצם ויהיה הרבה יותר קשה לטפל בה. קיימות המון שיטות לטיפול בבעיות רגשיות, שהידועה מביניהן היא שיטת אלבאום, המהווה שיטת טיפול אינטגרטיבית, אשר מושתתת על סינרגיה בין אינטליגנציה אנרגטית וגופנית לבין מחשבתית ורגשית.

מיהו קהל היעד של שיטת אלבאום לטיפול בבעיות רגשיות בילדים?

ילדים שסובלים מבעיות רגשיות רצוי שיטופלו על ידי שיטת אלבאום. בקהל היעד נמצא את הבאים:

 • ילדים בעלי סף תסכול נמוך.
 • ילדים שמגלים קשיים רגשיים.
 • ילדים שנתקלים בבעיות חברתיות.
 • ילדים שמתוסכלים בשל אי הצלחה.
 • ילדים שחווים הפרעות קשב וריכוז.
 • ילדים שסובלים מליקויי למידה.
 • ילדים עם קושי במוטוריקה גסה או במוטוריקה עדינה.
 • ילדים חסרי ביטחון.
 • ילדים בעלי דימוי עצמי נמוך.

מה הוא הבסיס התיאורטי של שיטת אלבאום לטיפול בבעיות רגשיות בילדים?

שיטת אלבאום היא פסאודו מדעית הוליסטית לאבחון ולטיפול. שיטת אלבאום מושפעת ישירות מן הגישה של יונג, תוך כדי שאיבת מובנים מן הגישה של אדלר אלפרד. השיטה מבוססת על המנעד של תיאוריות מעולם הטיפול והפסיכולוגיה. האלמנטים שמנחים שיטה טיפולית זאת הם כדלקמן:

 • שפע של תיאוריות מעולם הפסיכולוגיה החברתית וההתפתחותית.
 • גישה הוליסטית, לאורה בכל בן אדם יש המון אינטליגנציות ששומרות ביניהן על קשרי גומלין.
 • ההשפעה של המערכת הסנסורית, בראי האינטגרציה הסנסורית, על המערכות החברתיות, המוטוריות, הרגשיות והקוגניטיביות של אנשים.
 • גישה נוירו התפתחותית שבוחנת את הקשר שבין הנוירו פיזיולוגיה לבין התפקוד שמתפתח אצל ילדים.

חלוקת שיטת אלבאום לארבע אינטליגנציות:

שיטת אלבאום לטיפול בבעיות רגשיות בילדים מאמינה כי על ידי תרגול ספציפי ניתן לשפר את תפקוד הילדים אשר חווים בעיות רגשיות באלמנטים של רגש, גוף והתנהגות. השיטה נחלקת לארבעה סוגים של אינטליגנציה בחלוקת הפוטנציאל של הילדים מרגע היוולדם.

שיטת אלבאום בהתייחסות לרובד של אינטליגנציה קוגניטיבית

האינטליגנציה הקוגניטיבית בקרב ילדים אומדת את היכולת שלהם ללמוד מהעבר, לחשוב באופן מופשט והגיוני ולפתור בעיות. כל מרכיבי אינטליגנציה זאת מסייעים לילדים ללמוד בהצלחה בהתאם לדרישות בגן או בכיתה. ילדים שמתקשים לעמוד בכך, חווים מפח נפש וסטרס. הטיפול הרגשי בילדים על ידי שיטת אלבאום מאפשר להם להתבטא על ידי יכולות קוגניטיביות, שמביאות לתחושות של מימוש עצמי וסיפוק לילד.

שיטת אלבאום בהתייחסות לרובד של אינטליגנציה גופנית

כשאומרים אינטליגנציה גופנית מתכוונים ליכולת התנועה במרחב ולאפקטיביות שלה, שלאורה הילדים מתפקדים מדי יום. מוחם של בני האדם מורכב מספרה שמאלית ומספרה ימנית. כאשר יש בעיית תקשורת בין שתי הספירות, יתגלו ליקויי למידה אצל הילדים. על ידי טיפול בבעיות רגשיות בשיטת אלבאום ישתפרו המוטוריקות הגסות והעדינות והמיומנויות של הקואורדינציה. הטיפול יסייע לילדים להתגבר על היפר אקטיביות, דיסלקציה או הפרעת קשב וריכוז.

שיטת אלבאום בהתייחסות לרובד של אינטליגנציה חושית

על מנת לא לפגוע ביכולת התפקוד, צריך לשפר את היכולת של עיבוד וקליטת גירויים מהסביבה דרך כל החושים. הילדים חשופים לגירוי חושי לרבות – מגע, ריחות או קולות, אשר אחראיים על הזנת החוויה האינטלקטואלית, הגופנית והרגשית. בעזרתן הילדים תופשים את המציאות, ופירושן וזיהוין מאפשר את הטיפול הרגשי המתאים. הצפה של רגשות אלו עשויה להסב לילדים לחוש תסכול, שיגרום להם לנוע ולהפריע לשאר הכיתה, או להתנתק ולחלום בהקיץ.

שיטת אלבאום בהתייחסות לרובד של אינטליגנציה רגשית

בסוג זה שיטת אלבאום מאפשרת לבטא ולזהות שפע של רגשות הילדים כלפי אחרים וכלפי עצמם. טיפול זה יעזור להתמודד עם קושי של כוח רצון מועט, התפרצות כעס, אי יכולת התמדה, דחייה של סיפוק, קשיים להסתגל, קשיים להבין לאשורו סיטואציות רגשיות או חברתיות. שיטת טיפול זאת מאפשרת שימוש בתרגילים רבים לשכלל מיומנויות רגשיות באופן שיעשירו את החיים החברתיים או האישיים של הילדים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז להתפתחות הילד

אתר המרכז להתפתחות הילד הוקם במטרה  להעניק לכם הגולשים אפשרות ללמוד ולמצוא תשובות לכל מה שקשור לנושא- התפתחות הילד בגילאים השונים ועד לבגרותו.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן