מגוון טיפולים באקנה: לייזר, כדורים וגם תרופות סבתא

טיפול לייזר באקנה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפול לייזר באקנה

פצעי אקנה, הידועים בשפת העם גם בתור "פצעי בגרות", הם צרה צרורה. הפצעים על צורותיהם השונות מופיעים בעיקר הפנים, אםטיפול לייזר באקנה כי הם ייתכנו גם באזורים ובאיברים אחרים. כך או כך הם מהווים פגם אסתטי לא פשוט, המביא לירידה כמעט מובנת מאליה בביטחון והדימוי העצמי של הסובלים מהם. למרות שיש שמזהים את הבעיה בעיקר עם גילאי הנעורים (ואכן, לכ-85% מהנערים בישראל צפויים פצעי אקנה במהלך שנות ההתבגרות שלהם), על חוסר האיזון ההורמונלי והתסמינים האחרים הצצים בתקופה זו, בפועל פצעי אקנה עלולים להופיע אצל כל אחד ואחת מכן.

למרות שלפעמים הפצעים חולפים מעצמם כעבור פרק זמן קצר, מומלץ מאוד שלא לזנוח את הטיפול בהם – ובטח לא לנסות לטפל בהם באופן עצמאי (פיצוץ שלהם, למשל). כיום יש מגוון רחב של דרכי טיפול באקנה, שמראים שאפשר להתמודד בהצלחה עם הפצעים.

טיפול בקאנה בתרופות ואנטיביוטיקה

את הסקירה אנחנו מתחילים עם הטיפולים המסורתיים והקונבנציונליים לפצעי האקנה. ניתן למצוא כיום תרופות ה"תוקפות" בדרכים שונות את הפצעים, למשל תרופות אנטי דלקתיות או אנטיביוטיקה על סוגיה. חלק מהתרופות האלה מיועדות לנטילה דרך הפה (גלולות), בעוד אחרות הן משחות אותם יש למרוח על האזור הבעייתי.

לטיפולים מהסוג הזה כמה חסרונות עיקריים. למרות שפעמים רבות הם עושים עבודה יפה בהעלמת פצעי האקנה, אי אפשר להתעלם מתופעות הלוואי שלהם הכוללים בין השאר כאבי ראש, פגיעה בכבד, יובש בעור, ריריות ועוד. התרופות אינן מתאימות בהמשך לכך לכלל הסובלים מאקנה, כאשר הדוגמה המובהקת היא נשים בהריון.

בין אם הבעיה נובעת משיבוש הורמונלי ובין אם לא, פעמים רבות הפתרון משלב בתוכו טיפולים הורמונליים מסוגים שונים. טיפולים אלו מיועדים בעיקר לנשים הסובלות מאקנה.

תזונה, אורח חיים ואקנה

זה לא סוד שהתזונה שלנו משפיעה במידה רבה על בריאות הגוף, כולל על מצב העור. במהלך השנים נקשרו לא מעט מזונות לפצעי האקנה, כאשר בחלק מהמקרים מדובר בהמלצות גורפות להימנע מאכילה שלהם אם מעוניינים להפחית את תסמיני האקנה או להקטין לכך את הסיכויים. בין המאכלים האלה ניתן להזכיר סוכרים פשוטים, מלח, מוצרי חלב ועוד. הבעיה העיקרית, כמו שכבר הבנתם אולי, היא שקשה להימנע לחלוטין מהמאכלים ומהרכיבים הנפוצים האלה.

מן העבר השני של המשוואה, תמצאו מזונות אשר נחשבים לידידותיים יותר עבור העור. פירות, ירקות ודגים העמוסים באומגה 3 הם כמה מהמאכלים המוגדרים כמומלצים יותר. במקביל חשוב להקפיד על שתייה מרובה של מים, מה שעשוי לתרום ללחות העור ולטשטש את הפצעונים.

חדש! טיפול באקנה בלייזר

בי קיור לייזר, פרי פיתוח ישראלי, הוא מכשיר עמוס יתרונות שיכול בהחלט להשתלב גם במשוואת הטיפול בפצעי אקנה. המכשיר מבוסס על טכנולוגיית הלייזר הרך/קר, אליה מתווספים מקורות אנרגיה נוספים. שימוש במכשיר עשוי להקל על תסמיני פצעי האקנה ולהאיץ בצורה משמעותית את יכולת הריפוי הטבעי של הגוף וההתמודדות שלו עם הבעיה.

בין התמורות החיוביות של בי קיור לייזר, אפשר למנות שחרור אנדרופינים התורמים להרגעת הגוף ולשיפור התחושה הכללית, ייצור מוגבר של קולגן ואלסטין, האצת המטבוליזם, שיפור זרימת הדם בגוף ועוד. המכשיר פונה למכנה משותף רחב מאוד של משתמשים – כולל ילדים ובני נוער – ופועל בצורה פשוטה ומהירה. מכיוון שהוא קומפקטי ונוח לשימוש, קל מאוד לשלב אותו בשגרת חיי היום-יום.

ומה עם תרופות הסבתא?

תוכלו למצוא עזרים שונים להקלה על מצב העור, דוגמת סוגי סבונים או משחות למריחה. בנוסף לכך תמצאו במקורות רבים אזכור של תרופות "סבתא", אשר עוברות לעיתים מדור לדור ונחשבות ליעילות בהקלה על פצעי אקנה (גם אם רובן אינן מוכחות מבחינה מחקרית). מסכת דבש וכורכום, שמן קוקוס, שמן עץ התה או אפילו שילוב של אספירין ומים חמים הם כמה מהפתרונות המוזכרים בהקשר הזה.

לקריאה נוספת:
Acne – Mayo Clinic
What You Need to Know About Acne – Medical News Today
Practical management of acne for clinicians: An international consensus from the Global Alliance to Improve Outcomes in Acne
Acne – How to Treat and Control it

אולי יעניין אותך גם:

הפרעות אכילה בבני נוער

דיכאון בגיל ההתבגרות – גורמים, אבחון וטיפול בבני נוער

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז להתפתחות הילד

אתר המרכז להתפתחות הילד הוקם במטרה  להעניק לכם הגולשים אפשרות ללמוד ולמצוא תשובות לכל מה שקשור לנושא- התפתחות הילד בגילאים השונים ועד לבגרותו.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן