בעיות ציפורניים נפוצות אצל ילדים

בעיות ציפורניים אצל ילדים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בעיות ציפורניים אצל ילדים

בעיות ציפורניים אצל ילדיםכמו מבוגרים, גם ילדים עשויים לסבול מבעיות ציפורניים שונים, החל מפטרת ציפורניים וציפורן חודרנית, אשר נחשבות לבעיות שכיחות, ועד לנשירת ציפורניים, אשר נחשבת לתופעה ידועה, אך פחות שכיחה.

מהם התסמינים הייחודיים של בעיות ציפורניים אצל ילדים, כיצד ניתן לטפל ואיך נוכל למנוע את חזרתן?

פטרת ציפורניים

אחת התופעות השכיחות ביותר באשר לבעיות בציפורניים, בין אם בידיים ובין אם ברגליים, היא פטרת, המתבטאת בפגם אסתטי אשר פוגם בצורה ובצבע של הציפורן, אלא יכולה גם לגרום לכאבים ואף להדבקה בין הציפורניים השונות. במרבית המקרים, הזיהוי של פטרת הציפורן הינו מיידי, מאחר וניתן לראות כי הצבע של הציפורן משתנה והאזור הנגוע בפטרייה מתחיל להיסדק ואף להתפורר.

במקרים נדירים יותר, כשהפטרת נובעת מקנדידה, צבע הציפורן ישתנה לאדום ותיווצר בצקת מסביב לציפורן. במרבית המקרים הטיפול בפטרת הציפורניים אצל ילדים יהיה קל, ובאמצעות משחה או קרם ניתן יהיה לטפל בפטרייה ולהביא להחלמת הציפורן.

במידה ומצב הפטרייה קשה יותר, ניתן לנסות להביא להחלמה באמצעות טיפול לייזר או באמצעות עקירת הציפורן, אך בדרך כלל, כאשר מדובר בילדים, התחדשות הציפורניים הינה מהירה ולכן, סביר להניח כי המשחות יסייעו להעלמת הפטרייה.

ציפורן חודרנית

גזירה לא נכונה של הציפורניים, נעל שאינה נוחה ולוחצת על הציפורניים בכפות הרגליים ולעתים גם בעיה מולדת, וגם פטרת ציפורניים שאינה מטופלת עשויים לגרום לציפורן חודרנית, לרוב בבהונות של כפות הרגליים. ציפורן חודרנית ניתן לזהות באמצעות הסתכלות על הציפורן עצמה, אשר העור עולה עליה, לרוב בקצוות של הציפורן, ויוצר זיהום.

הזיהום גורם לכאבים ואף למוגלה, ולכן יש צורך בטיפול מיידי. במרבית המקרים, כאשר הציפורן החודרנית הינה במצב התחלתי, הטיפול יכול להיעשות באמצעים פשוטים. יש צורך להשרות את הציפורן במים חמימים, על מנת לרכך את העור, ולאחר מכן למרוח משחה אנטיביוטית. מומלץ לשמור על כפות רגליים מאווררות עד כמה שניתן במהלך הטיפול.

אם הזיהום ממשיך, והציפורן כלואה בתוך העור, יהיה צורך בפעולה כירורגית, במהלכה הרופאה ישחרר את הציפורן ויצרוב את הקצוות עם לייזר, על מנת ליצור גדילה מדויקת של הציפורן ללא קצוות שיחדרו שוב מתחת לעור.

נשירת ציפורניים

נשירה של ציפורניים אצל ילדים בדרך כלל תהייה קשורה למחלה או לחוסר בוויטמינים ומינרלים, ולעתים אף לפטרייה בציפורן שלא טופלה בזמן.

למרות שהתסמינים נראים חמורים, ברוב המקרים הם אינם מעידים על בעיה בריאותית רצינית, היות והציפורניים אצל תינוקות וילדים גדלים ומתחדשים באופן מהיר. חשוב לפנות לרופא הילדים על מנת לקבל אבחנה להמשך טיפול, במידה ויש צורך.

טיפול בציפורניים אצל ילדים

הציפורניים דורשות טיפול היגייני מוקפד, כחלק משגרת ההיגיינה והטיפוח, ובמיוחד אצל תינוקות, מאחר והציפורניים עדינות ושבירות במיוחד. חשוב מאוד להקפיד על שטיפת ידיים עם סבון ועל ייבוש של כפות הידיים והרגליים לאחר מקלחת, על מנת להימנע מפטריות אשר אוהבות אזורים לחים.

כאשר מדובר על גזירת ציפורניים, יש להקפיד על שמירה של קו חיתוך אחיד וישר ולא צמוד מידיי לעור. בנוסף, חשוב לגרוב גרביים העשויות מכותנה נושמת, ולשים לב לגבי מידת הגרביים וגם הנעליים, על מנת למנוע לחץ על האצבעות והציפורניים. בעיות ציפורניים אצל ילדים הן שכיחות ולרוב ניתן לטפל בהן באמצעים קלים ופשוטים, ללא צורך בטיפול כירורגי הדורש עקירת ציפורן.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז להתפתחות הילד

אתר המרכז להתפתחות הילד הוקם במטרה  להעניק לכם הגולשים אפשרות ללמוד ולמצוא תשובות לכל מה שקשור לנושא- התפתחות הילד בגילאים השונים ועד לבגרותו.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן